1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Szybkie pomiary filmu łzowego
  • Ocena stabilności filmu łzowego na soczewkach kontaktowych jako nowoczesna metoda zapobiegania pow
  • POMOST do poznania natury filmu łzowego.
Previous
Next


Moją przygodę naukową rozpoczęłam na Politechnice Wrocławskiej studiując Inżynierię Biomedyczną na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Zainteresowała mnie wtedy tematyka badań nad ludzkim okiem z punktu widzenia techniki i inżynierii, więc po studiach dołączyłam do Grupy Optyki Widzenia i rozpoczęłam studia doktoranckie w Instytucie Fizyki PWr. Od tamtego czasu zajmuję się badaniem dynamiki filmu łzowego na oku ludzkim. Problem pomiaru filmu łzowego jest znaczący ze względu na powszechność występowania zespołu suchego oka, który, głównie w krajach rozwiniętych, dotyka miliony dorosłych ludzi. Szczególny nacisk kładę na opracowanie nieinwazyjnej metody pomiarowej i ilościowej oceny stabilności filmu łzowego, by na podstawie badań in vivo móc zidentyfikować pacjentów z zespołem suchego oka, ocenić biokompatybilność soczewki kontaktowej z filmem łzowym i ocenić skuteczność sztucznych łez.
     Moje prace naukowe są publikowane głównie w czasopismach dotyczących optyki biomedycznej, okulistyki i optometrii. Oprócz pracy naukowej, zajmuję się również działalnością dydaktyczną wprowadzając studentów optometrii w świat soczewek kontaktowych.

Kontakt


Katedra Optyki i Fotoniki

Wybrzeże Wyspiańskiego 27
50-370 Wrocław

pokój: 324, A1
telefon: (+4871) 320 25 92

e-mail: dorota.szczesna @ pwr.edu.plAktualnościNajnowsze informacje

od 23/05 do 22/06
W imieniu studentów ostatniego roku optometrii zapraszam na darmowe BADANIE OCZU z doborem SOCZEWKI KONTAKTOWEJ. Zainteresowanych proszę o e-mail.

9 maja 2017
Wizyta prof. Norihiko Yokoi

2 maja 2017
Wygłoszenie seminarium w Indiana University School of Optometry, USA

1 kwietnia 2017
Wykład zaproszony na 10. Międzynarodowym Sympozjum ACUVUE Eye Health Advisor, Warszawa

Styczeń 2017
Rekrutujemy ochotników do pomiarów jakości filmu łzowego celem zbadania czynników ryzyka występowania Zespołu Suchego Oka